Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Saçlarınızı kestirdiniz ve kestirdiğinize pişman mı oldunuz ? Genellikle kadınlar bir modeli yaptırdıktan sonra çok çabuk sıkılır ve başka bir modele yönelmek ister. Ama kestirdikten sonra tek yapmanız gerek uzamasını beklemektir. Bu da bir hayli zamanınızı alabilir. Ama bununla ilgili yani saçlarınızın çabuk uzaması ile ilgili bir kaç yöntem sunabiliriz sizlere.

 

Turp yöntemi: Bir turpu rendelendikten sonra bir bardak su ile kaynatın. Yaklaşık 30 dakikada kaynadıktan sonra haşlanan turp suyunu süzerek suyun içine bir yumurta sarısını atıp iyice çırpıp karıştırın. Oluşan bu karışımı saçlarınıza iyice masaj yaparak saç serisine iyice yedirmesine çalışın. Bu karışımı saçınıza uyguladıktan sonra başınızı bir bone ile kapatarak yarım saat bekletin. Yarım saat sonra ılık bir su ve bitkisel içerikli veya kaliteli bir şampuan ile nazikçe yıkayın. Bu etkili saç uzatma yöntemini haftada iki kez uyguladıktan sonra saçınızın en az yarı santim uzadığını göreceksiniz.

Sinameki Yöntemi: Bir tutan sinameki otunu yarım bardak su ile iyice kaynatıp demleyin. Demledikten sonra suyu süzün ve içine bir kaşık badem yağını ilave ediniz. Daha sonra iyice karıştırın. Karıştıktan sonra bu suyu saçlarınıza sürün ve saçlarınıza ve saç derinize iyice yedirmesini sağlayınız. Daha sonra saçınızı bir bone ile kapatın ve ve yaklaşık 2 saat bekletin ve daha sonra şampuanla saçınızı yıkayın. Saçı hızlı uzatma yöntemi olan bu sinameki yöntemi ile uzamaya inat eden saçları uzadığını göreceksiniz.

Entele otu ve sirke yöntemi ile saçı hızlı uzatma: Yaklaşık 400 ml elma sirkesi ile 400 ml suyu karıştırıp içine bir tutam entele otunu karıştırıp su yarıya gelinceye kadar kaynatarak buharlaştırın. Daha sonra buyu suyu süzüp ılıdıktan sonra saçınıza uygulayın. Yaklaşık iki saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın. Burada dikkat edilmesi gereken çok önemli noktalar var. Eğer aç derinizde sivilce ve yaralar veya diğer değişik rahatsızlıklar varsa entel oto yöntemini kullanmayın. Saç derisi ile ilgili sorunlarınız yoksa ve bu yöntemi kullanacaksanız muhakkak eldiven kullanınız. Bu yöntemi uygularken suyun gözlere temas etmemesine özen gösterin. Yöntemden sonra saç durularken akan suyun vücudunuza değmemesine dikkat ediyorsunuz.Bu entele otu yöntemi saçı hızlı uzatma yöntemlerinden en etkili olanlardandır..

Havuç Yöntemi: Havuç karışımını yapmak için iki havucu rendeledikten sonra 400 ml su ile iyice kaynatın. Daha sonra suyu süzüp havuç posasını çıkartın. Süzülmüş su ılıdıktan sonra bir yumurta sarısını ilave edip iyice karıştırın. Bu karışımı saçlarınıza sürerek iyi bir masajla saç derinize yedirtin. İki saat bekledikten sonra ılık suyla saçınızı yıkayın.

Bir önceki yazımız olan Muhteşem Saçlar İçin Önemli 7 Kural başlıklı makalemizde muhteşem saçların sırrı hakkında bilgiler verilmektedir.


Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri makalesi Ana Sayfa, Saç bakımları kategorisinde yayınlanmaktadır.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
kısa saç modelleri (10)
En seksi Kısa Saç Modelleri

Saçlarınıza değer veriyorsanız önce bir araştırma yapmalısınız saçlar hakkında. Sizlere bu yılın en seksi modeli arasında yer alan kısa saç...

Kapat