Kahkül Kesimi

evde kahkül kesimi nasıl kesilir teknikleri modelleri yapılmalı videolu

Merhaba sevgili hanımlar.. Size tavsiye olarak bir konu paylaşıyoruz bugün.. Düşündükte biraz değişiklik size de, saçlarınıza da iyi gelecektir.. Uzun zamandır aynı saç modelini kullanıyorsanız, kahkül keserek saçlarınıza biraz hareket katmaya ne dersiniz? Bizcede harika olur..  Kahkülünüzü kendiniz kesmeye karar verdiyseniz yapmanız gerekenlere bir göz atmanız lazım. işte evde kahkül kesimi videolu anlatımı..

Kahkül modeline karar verirken ilk düşünmeniz gereken hangi kalınlıkta bir kahkül istediğinizdir. Kahkülünüzün kalınlığını 1-3 parmak kalınlığı arasında olması gerekir. Ama genel olarak en güzel kahkül modelleri iki parmak kalınlığındaki kahkül modellerinde kendini gösterir. Kahkülünüzü keserken ayırdığınız iki parmak kalınlığındaki saçın hizasında bir taç varmış gibi düşünün. Böylece yanlarınızdaki saçları da kahkül kesiminin içine koyabilirsiniz.

Ayrılmış olan kahküllerinizi kesmek üzereyken dikkat etmeniz gereken en önemli şey makası asla kaşlarınızın üzerinden kullanmamanız gerektiğidir. Zira kaşınızın üzerinden kahkül keserseniz gerçekten bir kahkül faciasına sebep olabilirsiniz.
Kahkülünüzün nerde durmasını istiyorsanız o noktadan dört santim yani ortalama üç parmak kadar aşağıdan kesin. Çünkü saç dipleriniz kuruyunca saçlarınız yukarı kalkacaktır yani kahkülleriniz kısalacaktır.
Bunun yanında kahkül kesiminde dikkat etmeniz gereken bir diğer ayrıntı, kahkül keserken makas darbesini bir defa atarak kahkülü kesmeniz gerektiğidir.

Bir önceki yazımız olan En Çekici Kısa Saç Modelleri başlıklı makalemizde çekici kısa saç modelleri, kısa saç kesimi modelleri ve kısa saç modelleri bayan hakkında bilgiler verilmektedir.


Kahkül Kesimi makalesi Ana Sayfa, Saç Kesim Modelleri kategorisinde yayınlanmaktadır.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.