Yanan Saçlara Özel Maske Tarifleri

yanan saçlara özel maske tarifleri saçlar için maske ne yapmalı doğal bitki tedavisi nasıl giderilir bakım nasıl düzelir

Saç maşası, boya, perma gibi işlemler sırasında talihsizce yanan saçlar kadınların en korkulu güzellik kabuslarından biri. Ama merak etmeyin! Yanmış saçları onarmak için elimizde çok etkili birkaç maske tarifi var.. Bu maskelerin hepsi doğal ve zararsız.. Saçlarınızın hacimli olması ve güzel bir görünüme sahip olması için bu bakımları mutlaka denemelisiniz..Öncelikle saçlarınızın eski sağlıklı haline kavuşması için maskelerin etkili olmasını istiyorsanız, düzleştirici, maşa gibi aletlerinizle bir süre için vedalaşmalısınız. Ayrıca ayda bir kez saçlarınızı uçlarından ufak ufak aldırmalısınız.

Salatalık, bal
Üç yemek kaşığı salatalık suyu, bir yemek kaşığı bal, bir yemek kaşığı zeytinyağı ve iki yumurta sarısını karıştırın. Bu karışımsaçlarınıza masaj yaparak yedirin ve streçle sarın. Yarım saat sonra saçlarınızı çok az şampuan kullanarak yıkayın. Bu işlemi haftada üç kez tekrarlayın.

Muz, avokado
Bir kasede muzu ve avokadoyu ezin, üzerine bir yemek kaşığı yoğurt ve bir yemek kaşığı zeytinyağı ekleyin. Karışımı tüm saçınıza yedirin ve bir havluyla sarın. Yarım saat beklektikten sonra bir kaç damla şampuanla birlikte saçınızı yıkayın.

Kavun, avokado, buğday tohumu yağı
Beş dilim kavun, bir muz, iki yemek kaşığı yoğurt ve iki yemek kaşığı buğday tohumu yağını bir blendırda karıştırın. Karışımı tümsaçınıza yedirdikten sonra streçle sarın. Yarım saat sonra şampuanla saçlarınızı yıkayın.

Jojoba, biberiye yağı
Bir çay kaşığı biberiye yağıyla dört yemek kaşığı jojoba yağını karıştırın. Karışımı nemli saçlarınıza masaj yaparak yedirin. 20 dakika beklettikten sonra şampuanla yıkayın.

Badem yağı, muz
Bir muzu ezin ve üzerine 5-6 damla badem yağı damlatın. Karışımı saç diplerinize ve saç derinize işleyecek şekilde masajla yedirin. Karışımı saçınızda yarım saat beklettikten sonra ılık su ve şampuanla saçlarınızı yıkayın.

Bir önceki yazımız olan Yazın Yıpranan Saçlar başlıklı makalemizde boyadan yıpranan saç, yıpranan saç uçları ve yıpranan saçlar hakkında bilgiler verilmektedir.


Yanan Saçlara Özel Maske Tarifleri makalesi Ana Sayfa, Saç bakımları kategorisinde yayınlanmaktadır.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Daha fazla yanan saç uzar mı, yanan saçlar için bakım, yanan saçlar nasıl düzelir, yanan saçlara bitkisel bakım
kırık-saclar
Yanan Saçlara Maske

yanan saçlara maske tedavi bakım formülü saçlar nasıl geçer ne iyi gelir boyanır mı uçları uzar mı nasıl düzelir Bir...

Kapat